جدید NVR 16CH EN-2716B گالری تصاویر

NVR 16CH EN-2716B

محصول جدید

100 قلم

تماس بگیرید

16 کانال
HiSilicon
2MP 1080p
چهار هارد
8 پلی بک
XMEye
ONVIF

دستگاه NVR ( ان وی آر)

عملکرد دستگاه NVR مشابه DVR است. دستگاه NVR به ثبت ويديو با دوربین های IP که از طریق یک کابل شبکه منتقل می شود مي پردازد. دوربین مدار بسته از طریق یک سوئیچ شبکه یا روتر و در برخی موارد به طور مستقیم به يك سيستم NVR متصل می شود. در اصل، رکورد NVR ها در دوربین های IP صورت مي گيرد.

NVR استفاده کنیم؟

  همان طور که در بخش های قبلی توضیح دادیم، NVR دستگاهی است که تحت شبکه کار می کند. در واقع، دستگاه NVR، یک برنامه نرم افزاری تلقی می شود که می تواند تصاویر دوربین مدار بسته را به واسطه اتصال به شبکه اینترنت، دریافت و ثبت کند. این دستگاه برای ذخیره سازی و مشاهده تصاویر دوربین های مدار بسته نیز به کار می رود.

  نکته مهم در مورد این دستگاه این است که، NVR فقط برای دوربین های تحت شبکه کاربرد دارد؛ در مقابل، برای دوربین های آنالوگ بهتر است از دستگاه ضبط تصاویر DVR استفاده شود. انتقال تصاویر در سیستم NVR، توسط کابل شبکه انجام می شد.

  کیفیت تصاویر ثبت شده توسط NVR، بسیار خوب است. نصب این دستگاه به سهولت انجام می پذیرد. دستگاه های NVR را می توان هم به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک تنظیم نمود. یکی از عیب های این نوع دستگاه، ناپایدار بودن سیگنال دریافتی است؛ دلیل این ناپایداری، دریافت سیگنال ها از شبکه اینترنت است.

  به واسطه عملکرد دستگاه NVR بر اساس شبکه اینترنت، این دستگاه ها را می توان در مکان های مختلف نصب و استفاده کرد. برای نصب NVR، نیازی به کابل کشی نیست. بنابراین هزینه های خرید سیم و کابل در این مورد کاهش می یابد.

NVR، به راحتی به شبکه LAN متصل می شود. به همین دلیل می توان دوربین مدار بسته تحت شبکه را در فاصله ای دورتر از دستگاه NVR قرار داد. تجهیزات NVR به گونه ای است که امکان کنترل یک فضا یا مکان خاص را از فاصله های بسیار دور، فرآهم می کند

مهم ترین دسته بندی ان وی آرها براساس تعدا کانال های آن است و به چهار دسته تقسیم بندی می شوند از جمله چهار ، هست ، شانزده و سی و دو کاناله .

وقتی می گوئیم فلان دستگاه ان وی آر چهار کاناله است یعنی قابلیت نصب چهار عدد دوربین شبکه را داراست .

پس تعداد کانال تعداد قابلیت نصب دوربین هاست. مقدار پهنای باند ورودی دستگاه مشخص می کند دستگاه امکان پردازش چه حجمی از اطلاعات را خواهد داشت. این خصوصیت زمانی اهمیت پیدا می کند که شما بخواهید دوربین های با کیفیت تصویر خیلی بالا را به دستگاه وصل کنید. در این صورت نیاز خواهید داشت ترافیک شبکه را محاسبه کرده و سپس NVR مناسب را انتخاب می کنید

معمولا NVRها با هر تعداد کانال، در دو نوع POE و غیر POE عرضه می شوند. در صورتی که می خواهید سیستم شبکه خود را به صورت POE طراحی کنید انتخاب NVR باید طوری صورت گیرد که دستگاه شما به تعداد دوربین های متصل شده خروجی POE داشته باشد. در صورتی که تعداد کانالی خروجی مجزا از تعداد کانالهای دستگاه کمتر بود (برای مثال دستگاه ۸ کانال بود ولی چهار خروجی POE داشت) باید از یک سوئیچ POE در کنار دستگاه NVR استفاده کرده و سوئیچ را به NVR متصل کرد. تعداد هاردهای قابل پشتیبانی هر دستگاه معمولا مقداری ثابت است. اما گاهی ممکن است دستگاهی از دستگاه های مشابه تعداد بیشتری هارد را پشتیبانی کند. در صورتی که نیاز به ضبط بیشتر داشته باشید این خصوصیت اهمیت زیادی پیدا می کند.در صورت نیاز به زمان ضبط بسیار بالا از دستگاه های با پورت E-SATA استفاده کنید

دسته بندی دستگاه های NVR

مهمترین و اولین دسته بندی دستگاه های ضبط NVR  از نظر تعداد کانال های تعبیه شده و نیز پهنای باند ورودی دستگاه می باشد که کاربران هنگام تهیه این محصولات باید به آن توجه کنند.

اما انواع دستگاه NVR از نظر تعداد کانال شامل موارد زیر است.

  • NVR 4ch با قابلیت اتصال ۱ تا ۴ دوربین تحت شبکه
  • NVR 8ch با قابلیت اتصال ۱ تا ۸ دوربین تحت شبکه
  • NVR 16ch با قابلیت اتصال ۱ تا ۱۶ دوربین تحت شبکه
  • NVR 32ch با قابلیت اتصال ۱ تا ۳۲ دوربین تحت شبکه

نوشتن نقد و نظر

NVR 16CH EN-2716B

NVR 16CH EN-2716B