نحوه تنظیم ACTIVEX جهت انتقال تصویر در IE (اینترنت اکسپلورر)

بعد از فراهم آوردن ملزومات انتقال تصویر ، به منظور مشاهده تصاویر DVR ،  NVR یا دوربین مداربسته تحت شبکه  بر روی کامپیوتر ممکن است در مرحله نخست موفق به مشاهده این تصاویر نشوید. این اتفاق ممکن است زمانی روی دهد که سیستم عامل رایانه اجازه به نصب اکتیوکس (ActiveX ) های دستگاه دی وی آر یا آی پی کمرا را ندهد. پس لازم است تا به صورت دستی این دسترسی ایجاد گردد و امکان مشاهده تصاویر دوربین های منتقل شده فراهم شود. 

برای انتقال تصویر دوربین مداربسته  بر روی کامپیوتر و در نهایت فعال سازی AxtiveX های مربوطه لازم است تا مراحل زیر صورت پذیرد.

ابتدا اینترنت اکسپلورر را باز کرده و از منوی Tools وارد تنظیمات Internet Option آن شوید. پس از آن از تب Security وارد Custom level شوید:

پس از ورود به این زیر منو لازم است تا گزینه های مورد نیاز جهت اجازه به ActiveX دستگاه دی وی ار، NVR  یا دوربین IP، به مانند اشکال زیر فعال گردد: 

پس از آن با انتخاب گزینه Compatibility view settings از منوی Tools کادر زیر نمایان خواهد شد. در این مرحله لازم است تا چک باکس Display all websites in compatibility view را انتخاب کنید. 

پس از این مرحله با رفرش کرد Internet Explore خواهید توانست تصویر دوربینهای مداربسته را چه از طریق اینترنت و یا از شبکه Local خود مشاهده کنید.