مقاله

تکنولوژی SMD Plus و SMD 3.0

SMD Plus

تکنولوژی SMD Plus و SMD 3.0

 

در سال 2018، داهوا فناوری تشخیص حرکت هوشمند (SMD) را ابداع کرد تا اشکال انسان و وسایل نقلیه را در یک صحنه متمایز کرده و زنگ هشدارها را برای تأمین امنیت شغل و خانواده شما ارسال کند.

با توجه به این که سیستم های نظارت تصویری در محیط های مختلف و در سناریوهای متعدد مورد استفاده قرار می گیرند، شرکت داهوا در راستای بهینه سازی این فناوری و افزایش رضایت مندی کاربران، فناوری Smart Motion Detection را به گونه ای طراحی و ارائه کرده است که در هر پروژه و کاربردی، جوابگو باشد.

فناوری SMD Plus داهوا، بهبود یافته نسخه ابتدایی سیستم تشخیص هوشمند حرکتی یا Smart Motion Detection و یا به اختصار SMD داهوا می باشد که شرکت داهوا در سال 2019 منتشر کرد. این فناوری جدید از نسخه ابتدایی دقت بیشتری داشت و می توانست در شرایط محیطی گوناگون مورد استفاده قرار گیرد. یکی از قابلیت های چشمگیر این فناوری، تشخیص انسان و خودرو با دقت بالاتری نسبت به نسخه ابتدایی است.

 

ویژگی های قابلیت SMD Plus داهوا

فناوری SMD plus داهوا، قادر است که انسان را از فاصله 7 متری و خودرو را در فاصله 10 متری در میدان دید خود، با ضریب خطای کم تر از 1 درصد تشخیص دهد.

با استفاده از تکنولوژی SMD plus، می توان داده های مربوط به انسان و وسایل نقلیه را تفکیک کرد و امکان جست و جوی سریع برای کاربران در بازپخش را فراهم می سازد.

 

SMD 3.0 داهوا چیست؟

SDM 3.0 نسخه اپدیت شده SMD plus است که در تشخیص، تمایز انسان و خودرو در تصویر دارای دقت بالاتری است و انسان را در فاصله 15 متری و خودرو رو در فاصله 25 متری با دقت بالا در میدان دید خود، تشخیص می دهد. این تکنولوژی، دارای دقت بالاتری نسبت به نسخه های قبلی است و با دقت 99 درصد خودرو و انسان را در تصویر تشخیص می دهد.

 

کاهش هشدارهای کاذب

از طریق ارتقاء ظرفیت های هوش مصنوعی ، هشدارهای کاذب ناشی از حیوانات ، برگها ، چراغها و غیره به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

 

 

 

فاصله تشخیص طولانی تر

با بهبود مداوم ظرفیت های هوش مصنوعی ، محدوده تشخیص همان دستگاه تا 50 درصد افزایش یافته است.

دقت تشخیص بالاتر

از طریق ارتقاء ظرفیت های هوش مصنوعی ، حداکثر دقت تشخیص برای انسان و وسیله نقلیه می تواند تا 99 درصد برسد.

 

جستجوی سریع هدف

داده های مربوط به انسانها و وسایل نقلیه را می توان از ویدئو استخراج و طبقه بندی کرد و به کاربران امکان پخش ، مرور و بازیابی سابقه داده را می دهد.

پیکربندی ساده

SMD 3.0 به طور پیش فرض فعال است. همچنین از تنظیمات طبقه بندی برای انسان و وسیله نقلیه پشتیبانی می کند.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.